Schola Venimus

Jsme parta mladých věřících z frýdecké farnosti, které hudba moc baví a naplňuje. Svým zpěvem a hudbou chceme sloužit ve farnosti i mimo ní. Doprovázíme každý měsíc nedělní bohoslužbu ve Frýdku. Rádi doprovázíme páry při jejich uzavírání svátosti manželství. Čas od času vyrazíme „na průzkum“ do jiných krajů naší země. J Pomáháme také Redemptoristům při lidových misiích, duchovních obnovách, ... doprovodem mší sv., vedením školy modlitby (Taizé) nebo vedeme zhudebněnou a zpívanou křížovou cestu polských autorů (P. Andrzej Wodka, CSsR). Doprovázíme také adorace, vedeme Večer chval či modlitbu Taizé. Jednou za rok se spolupodílíme na hudební produkci v rámci plesu Hrozenbál ve Frýdku.

Působíme již více než 10 let a prošli jsme za své existence nemalými personálními revolucemi. Pod názvem „Venimus“ působíme od roku 2005. To jsme tehdy pořádali koncerty na podporu mladých putujících do Kolína nad Rýnem na setkání světové mládeže s papežem. Hymna tohoto setkání byla Venimus adorare eum – odtud tento název. V překladu to znamená „Přišli jsme“. Přicházíme a rádi zvěstujeme zpěvem a hudbou radost ze života s Ježíšem. Rádi přijdeme i k vám…

Kontakt: webové stránky, venimus@seznam.cz