Ohlášky - neděle 29. 10. 2017

• Dnes v 19.00 hodin zveme na adoraci do baziliky.
  • V pondělí zveme na celodenní adoraci do farního kostela. Adorace bude zahájena po ranní mši svaté a ukončena v 17.00 hodin.
  • V úterý a ve středu od 9.30 hodin navštívíme nemocné.
  • Z důvodu zahájení zimního provozu ve farním kostele prosíme o pomoc při úklidu. V úterý 31. října od 16.00 hodin prosíme o pomoc ty, kteří mohou pracovat ve výškách. Jedná se o očištění soch oltářů a lustrů. Ve středu 1. listopadu po ranní mši svaté bude zbývající úklid. Moc prosíme o pomoc.
  • Od 1. listopadu dochází z  rozhodnutí vedení naší provincie ke změně ustanovení v naší farnosti. Administrátorem farnosti je ustanoven P. Jozef Novák, novým členem komunity a rektorem komunity redemptoristů bude P. Jozef Novák starší. Otci Janovi a Piotrovi děkujeme za vykonanou službu pro naši farnost a v novém působišti jim vyprošujeme hojnost Božího požehnání.
  • Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek (svátost smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce) denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.
  • Biblický kurz má setkání ve středu 1. listopadu v 19.00 hodin na staré faře.
  • Ve čtvrtek 2. listopadu po ranní mši svaté bude prováděn úklid baziliky. Prosíme o pomoc při úklidu.
  • Ve čtvrtek 2. listopadu budou mše svaté slouženy v 8.00 a v 18.00 hodin v bazilice. V 16.00 hodin bude mše svatá sloužena v obřadní síni na hřbitově za všechny zemřelé.
  • Setkání biřmovanců-skupina o. Romana proběhne ve čtvrtek 2. listopadu v 19.00 hodin na staré faře.
  • V pátek je první pátek v měsíci. Od 17.00 hodin bude příležitost ke svátosti smíření v bazilice.
  • Setkání biřmovanců-skupina o. Jozefa se koná v pátek 3. listopadu v 19.00 hodin na staré faře.
  • V sobotu je první sobota v měsíci. Mše svaté budou slouženy v 8.00 a v 18.00 hodin v bazilice. V 16.30 hodin zveme na růženec, v 17.00 hodin na pobožnost. Příležitost ke svátosti smíření od 17.30 hodin.
  • Od neděle 5. listopadu budou mše svaté slouženy ve farním kostele. V týdnu v 8.00 a v 18.00 hodin, v neděli v 7.30, v 9.00, v 10.30 a v 18.00 hodin.
  • Příští neděli proběhne sbírka na potřeby farnosti.
  • Minulou neděle proběhla sbírka na světové misie. Ve Frýdku byla vybrána částka 31.481,-Kč, v Lískovci 4.375,-Kč a ve Starém Městě 3.913,-Kč. Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplať.
  • Zveme všechny děti od 6-15 let na podzimní víkendovku v Potštátě na téma Hobbit, která se uskuteční od čtvrtku 16. do neděle 19. listopadu. Cena víkendovky je 500 Kč na první dítě a 450 Kč na 2. a další dítě. Kapacita je omezena, proto prosíme, abyste přihlašovali své děti včas a nejpozději do pondělí 6. listipadu. Přihlášky jsou k vyzvednutí v sakristii nebo na farním webu.
  • Vzadu v kostele je pro vás připraven nový zpravodaj „Svatojánský hlas“, kde mimo jiné naleznete rozhovor s pomocným biskupem Mons. Martinem Davidem.
  • Příští neděli povede adoraci chrámový sbor.