Schola Didaché

Schola od sv. Jana Křtitele

od roku 2009 používáme název Didaché

Didaché neboli učení dvanácti apoštolů, patří mezi spisy apoštolských otců, které představují spojovací článek mezi Novým zákonem a filosofičtěji laděnými díly církevních Otců.

Schola Didaché působí ve Frýdecké farnosti minimálně 28 let. Za tu dobu prošla mnoha obměnami. Pod vedením Libora Mutislava Janošce funguje od roku 1996 až dodnes, tedy cca. 17 let. Za tu dobu nahrála a vydala sobě, rodinám a známým pro radost 3 demo CD s názvy „ŘEKNI PROČ?- Pravdivý příběh obrácení“ v roce 2001, „KRÁLI MŮJ, TEBE HLEDÁM“ v roce 2004 a poslední „TAJEMSTVÍ“ v roce 2007. Na nahrávkách jsou písně chval vlastní autorské tvorby nebo převzaté od jiných autorů. Mimo jiné také autorsky zhudebněné žalmy.

Hlavní náplní scholy je pravidelný hudební doprovod liturgií ve Frýdecké farnosti. Rádi si zahrajeme a zazpíváme i v jiných farnostech, na svatbách, na koncertech chval nebo podobných akcích. Zahráli jsme si i v přímém přenosu TV NOE benefiční koncert chval.

Obsazením členů jsme schola dvougenerační, a to doslova. Dokonce mezi námi vyrůstá už třetí generace. Momentálně schola čítá většinou 14 členů, 5 mužů a 9 žen či dívek. Čas od času s námi hrají i hostující "členové", například na bicí.

Nástrojové obsazení scholy je: Akustické kytary, elektrická kytara, baskytara, klávesy, housle, různé flétny a saxofony.

Kontakt:

Libor Mutislav Janošec